Odzyskiwanie danych Apacer AS340 AS340G SATAFIRM S11

ADATA SU650
Odzyskanie danych SSD ADATA SU650
Kolejny dysk oparty o kontrolery PHISON PS3111 i po awarii zgłaszający się w BIOS jako SATAFIRM S11. Apacer AS340 to dysk wykonany z kiepskiej jakości pamięci NAND które się degradują i nie pozwalają na jego poprawny start. Wszedłeś do BIOS i zamiast nazwy dysku Apacer AS340 wraz z pojemnością widzisz SATAFIRM S11? Możesz mieć pewność, że w warunkach domowych nie zrobiszz takim nośnikiem nic. Jedyna możliwość odzyskania danych to kontakt z laboratorium odzyskiwania danych. Nie aktualizuj przypadkiem oprogramowania układowego gdyż bezpowrotnie stracisz dane. Odzyskiwanie danych z Apacer AS340 z błędem SATAFIRM S11 jest możliwe w 95% przypadku – czym innym jest natomiast jakość tak odzyskanych danych
Smutna historia tanich dysków SSD wygląda właśnie tak. Pewnego wieczoru wyłączasz komputer, idziesz do domu. Przychodzisz rano do pracy a system nie wstaje, czarny ekran prezentuje złowieszcze Reboot and Select proper Boot Device lub BOOT DEVICE NOT FOUND Nie aktualizuj przypadkiem oprogramowania układowego gdyż bezpowrotnie stracisz dane! Nie słuchaj także serwisów komputerowych, że wystarczy przelutować pamięci! To nic nie da:
Ilość odzyskanych danych wg PC3000 wygląda następująco:   Folders        – 631
Files          – 14860 ( 18,10 Gb)
Problem Files  – 86 ( 2,18 Gb) 
Teoretycznie, moglibyśmy próbować odzyskać więcej traktując dysk temperaturą – natomiast odzyskane dane były satysfakcjonujące dla klienta i szkoda było dla tych 86 plików rezygnować z gwarancji. W tym wypadku akurat udało się nie otwierać nośnika aby odzyskać dane. Czasem jest to konieczne aby zewrzeć piny na PCB i wejść w tryb technologiczny.
Chcesz dowiedzieć się z jakimi dyskami możemy pracować? Kliknij tutaj – brak danego modelu nie oznacza, że nie jesteśmy w stanie Ci pomóc:
https://blog.acelab.eu.com/pc-3000-ssd-list-of-supported-ssd-drives-regularly-updated.html
Strona główna » Odzyskiwanie danych Apacer AS340 AS340G SATAFIRM S11