Odzyskiwanie danych z dysków SSD

Sprzęt firmy ACELab którym dysponuje nasze laboratorium pozwala na odzyskiwanie danych z dysków SSD jeśli ich kontroler jest wspierany.

Zajmujemy się dyskami SSD różnych firm takich jak: Goodram, Micron, Plextor, OCZ, Corsair, Crucial, A-DATA, WD, Kingston i wiele innych.

Dyski SSD charakteryzują się brakiem ruchomych części co czyni je odporne na uszkodzenia mechaniczne jak upadek. Niestety SSD to także tzw. „sudden death” czyli nagła śmierć – jeśli w dniu wczorajszym pracowałeś na komputerze a dziś nie startuje system a w międzyczasie nic nadzwyczajnego nie spotkało Twojego komputera. To z dużą dozą pewności jesteśmy w stanie Ci pomóc!

Złącze dysku nie ma dla nas znaczenia, pracujemy z dyskami PATA, SATA, M.2 oraz mSATA. Nie zajmujemy się natomiast dyskami PCI-E lub NVMe a ich właścicielom radzimy wykonywać kopię danych jak najczęściej.

Praca z nośnikami SSD różni się mocno od pracy z dyskami twardymi, nie ma potrzeby używania komory laminarnej ale potrzebne jest oprogramowania pozwalające na pracę z nośnikiem w trybie technologicznym, emulację kontrolera. W zależności od stanu dysku SSD jego kopiowanie może trwać nawet kilka dni dlatego zawsze prosimy o wybór najistotniejszych plików, folderów zawartych na nośniku. Jeśli prędkość oddawania danych jest satysfakcjonująca możemy pokusić się o zrobienie pełnej kopii nośnika. Jeśli dysk pracuje z prędkościami dyskietki to kto za to zapłaci?

Kliknięcie w zdjęcie spowoduje przeniesienie do danego przypadku na naszym fanpage na Facebook:

Odzyskanie danych GOODRAM CL100
Odzyskanie danych SSD GOODRAM CL100
ADATA SU650
Odzyskanie danych SSD ADATA SU650
SAMSUNG PM841
Odzyskanie danych SSD SAMSUNG PM841