Odzyskiwanie danych Samsung ST1000LM024 oraz ST1000LM025

ST1000LM024 odzyskanie danych
Dyski te to bliźniaki różniące się płytką PCB. Różnica polega jedynie na rodzaju wyprowadzonego złącza. ST1000LM024 to dyski SATA, dysk ST1000LM025 to nośnik z wyprowadzonym złączem USB występujący w dyskach zewnętrznych różnych marek.
 
Te modele trafiają do nas z różnych powodów. W przypadku wersji USB najczęstszym powodem ich wizyty jest nie używanie opcji bezpiecznego odłączenia i jednoczesne trzymanie dysku w dłoni. Na wirującym jeszcze talerzu, ze względu na szarpnięcie za przewód USB, ląduje głowica. Przyklejony slider uniemożliwia wystartowanie silnika dysku. Nośnik wydaje z siebie charakterystyczne bzyczenie lub piszczenie. Jeśli dysk nie będzie katowany ciągłymi próbami uruchomienia w nadziei, że dysk „cudownie zmartwychwstanie” – to mamy spore szanse na odklejenie i odzyskanie zespołu głowic. Użycie oryginalnego zespołu to niższe koszty dla klienta – nie płacimy za dawcę oraz przełożenie nowego kompletu głowic.
 
Dyski ST1000LM024 czyli wersja SATA – trafia do nas najczęściej w momencie gdy system operacyjny mocno zwalnia lub brak jest możliwości jego włączenia. Powodem w tych nośnikach często jest śmierć pojedynczej z 4 głowic. Użycie PC3000 umożliwia nam wyłączenie wadliwej głowicy i skopiowanie np. 3 z 4 powierzchni. Często taka ilość danych zadowala klienta. Jeśli mamy skopiowane pełne MFT klient wie co ewentualnie traci jeśli głowicy nie podmienimy na sprawny komplet i może podjąć świadomą decyzję czy działamy dalej czy odpuszczamy temat.
Jeśli masz taki nośnik  zapraszam do wypełnienia formularza odzyskiwania danych! Pomożemy!