Odzyskiwanie danych z dysków HDD Mysłowice – firma znajduje się w Tychach – zapraszamy!

Specjalizujemy się w profesjonalnym odzyskiwaniu danych z dysków HDD, nie zezwalaj na eksperymentowanie z własnym dyskiem. Usługi wysokiej jakości nie są kosztowne, dopóki ktoś nie podjął się samodzielnego działania w tej dziedzinie. Unikaj nadmiernego obciążania nośnika, jeśli nie jesteś pewien/a w 100%, co spowodowało utratę danych.

Uszkodzenie dysku po upadku może doprowadzić do sytuacji, w której dane rozniosą się po całym nośniku, uniemożliwiając ich odzyskanie, jak w tym przypadku, gdzie informacje znajdują się wszędzie, lecz nie na talerzach.
Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych z dysków, które są mechanicznie uszkodzone. Wymiana głowic lub ich odparkowanie od powierzchni talerza i przeniesienie ich na parking jest rutynową praktyką w naszej firmie. Zapamiętaj! Jeśli Twój dysk uległ upadkowi, a zawarte na nim dane są dla Ciebie ważne, nie włączaj go! Skutki uszkodzenia spowodowane tym działaniem mogą wpłynąć na szanse odzyskania danych. Otwarcie dysku w laboratorium przy użyciu komory laminarnej, inspekcja zespołu głowic pod mikroskopem, ich ponowne zamontowanie lub wymiana. Następnie wykonujemy kopię posektorową dysku lub kopiujemy wybrane przez klienta pliki/foldery, co stanowi najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji. Jeśli po otwarciu dysku okazuje się, że głowica jest mechanicznie uszkodzona i dysk nie był uruchamiany, mamy niemal pewność, że możliwe będzie odzyskanie wszystkich informacji z talerzy. Często zdarza się, że powierzchnia talerza jest zapiłowana na tyle, że odzyskanie jakichkolwiek danych staje się niemożliwe. Dysk, który miał kontakt z podłogą, nie naprawi się sam. Uruchamianie takiego dysku wiąże się z ryzykiem, ponieważ slider (element odczytująco-zapisujący) lub element trzymający się tylko na ścieżkach, wirując wewnątrz, może powodować zarysowania powierzchni talerza.

Nie ma dla nas znaczenia producent dysku, jego model ani też jego wielkość.
Najistotniejsze podczas pracy z nośnikiem danych jest znalezienie odpowiedniego dawcy na części, jeśli taka konieczność się pojawi. Na chwilę pisania artykułu w naszej bazie, znajduje się ponad 5000 nośników przeznaczonych na części a mimo to, zdarzają się sytuacje w których dawcy trzeba szukać.
odzyskiwanie-danych-seagate-hitachi-wd-toshiba-samsung

Głowice z dysku SEAGATE ST500LM012 po upadku, na szczęście klient nie uruchomił dysku i nie spowodował uszkodzenia powierzchni magnetycznych. Dzięki temu możliwe było odzyskanie 100% potrzebnych danych klienta.

Głowice zaparkowane na powierzchni talerza – komora laminarna pozwala na bezpieczne otwarcie dysku.
Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie bez uszkodzenia sprowadzić głowice na parking, co umożliwia wykonanie kopii posektorowej dysku i minimalizuje koszty dla właściciela.
Pamiętaj, że praca z dyskami twardymi nie jest prostym „zrób to sam”. Często otrzymujemy dyski HDD, w których ktoś amatorsko próbował naprawić. Jeśli nie masz doświadczenia, nie próbuj samodzielnych napraw. Dlaczego? Ponieważ:
  • Utrudniasz, lub nawet uniemożliwiasz odzyskanie danych.
  • Podnosisz ponadnormatywnie koszty odzyskiwania danych. Sama diagnoza takiego nośnika (bez żadnych gwarancji powodzenia) to 500zł netto / 615zł brutto
  • Zabrudzenia które na pewno powstaną, czy to w wyniku Twojej czy „kolegi informatyka” ingerencji spowodują pogorszenie wyników odzyskania danych, znaczenie wydłużą czas potrzebny na odzyskanie danych a co za tym idzie, podniosą także koszt odzyskania 2-3 krotnie względem takiego samego, nie otwieranego dysku.
Wyniki pracy domorosłych specjalistów można zobaczyć niżej: